Форум Библиотека Методики Статьи Программы Тесты Термины Психология в лицах Размещение информации Контакты

Поиск

Оглавление


Статьи

Главная - Статьи

«НА ПОЛІ БОРОТЬБИ ВОЛІ З ДОЛЕЮ»

Що стає з нашим світом, коли входить в  наше життя тяжке захворювання?  Тяжка хвороба – це перш за все не-стача синхронності та інтеграції, це життя, що обмежене в своїй свободі. Замість розширеного “Я”, його відкритості, креативності, хвора людина попадає в пастку. Лібідо здає свої позиції і це посилює страждання та самотність. За-мкнення на собі тяжко виносити. Хвороба часто капсулює людину, розриває ії людські зв’язки. Часто це супрово-джується гострим переживанням – почуттям лімінальності., своєї інаковості. Все здається не маючим сенсу, тому що не залежить від твого вибору, твоєї волі, твого бажання. Цей стан паралізує особистість.Вся психосоматична система стає надмірно нерівноважною, підривається розуміння свого призначення, почуття ідентичності, почуття свого “Я”. Фоном  виступає хаос почуттів страху, гніву, відчаю…

Подробнее...

Тэги: Карпиловська С. 

ЦИВІЛЬНИЙ ШЛЮБ – ТЕ, ЩО ВИБИРАЄ МОЛОДЬ

“У вишуканий сосуд стосунків двох людей улити бурхливу масу пристрасті та потягу, довести до ки-піння та трохи охолодити життєвими труднощами ( щоб вийшли зайві вибухові гази невитриманості, люті,  егоїзму ); додати молоко ніжності з ароматом захоплення; процідити відвар розсудливості (відді-ляючи байдужість), настояний на маслах великодушності; всипати щіпку турботи, подроблену самопо-вагу та довіри цілу пачку; концентрат “Я” розчинити в “Я” іншого з додаванням еліксиру пізнання та влити в основну масу, прикрасити великим пір’ям фантазії та рожевими хмаринками натхнення. Прип-рава романтики, пудра сентиментальності та порошок авантюрності за смаком. Бажано додати такі компоненти, як кристалик щирості та зернятка стійкості та терпіння, які забезпечать тривале зберігання продукту у неблагополучних умовах. Варити до готовності. Подавати як безцінний, розкішний та рідкіс-ний скарб. Справжній смак можуть відчути та оцінити дві людини, які беруть участь у спільній трапезі. Пересичення приводить до псування продукту. Зберігати у серці, боронити розумом, захищати тілом “.

Подробнее...

Тэги: Брак 

ЗАПОБІГАННЯ ПОШИРЕННЯ НЕГАТИВНИХ ЯВИЩ СЕРЕД ДІТЕЙ ТА МОЛОДІ

Дослідження проблем, пов‘язаних з поширенням серед молоді таких негативних явищ, як немедичне вживання наркотичних речовин, ВІЛ-інфекція, ЗПСШ та інші, переконує у тому, що саме сім’я може з одного боку сприяти, а з другого, за належної підтримки з боку фахівців, перешкоджати розповсюдженню цих захворювань. Зважаючи на кризові процеси у певної частини українських сімей, які є відображенням трансформаційних процесів у нашому сус-пільстві, можна говорити про те, що без належної уваги до сім’ї і її підтримки, процес поширення негативних явищ буде продовжуватись. Це можливо саме тому, що різноманітні негаразди у сім’ї є тим ґрунтом, який безпосередньо сприяє породженню у сьогоднішньому українському суспільстві згаданих вище  негативних явищ.

Подробнее...

Тэги: Семья 

СОЦИАЛЬНО-ПСИХОЛОГИЧЕСКАЯ КОМПЕТЕНТНОСТЬ В МЕЖЛИЧНОСТНЫХ ВЫБОРАХ

Социально-психологические факторы жизненного пути личности включают одну из своих существенных состав-ляющих  — жизненные выборы. Т. М. Титаренко определяет их как одну из движущих, решающих сил построения индивидуальной истории личности, маркировку поворотных событий на ее жизненном пути, яркое проявление субъектности. Это всегда личностные выборы; они регулируются внутренним миром и картиной мира личности, посредством которых интерпретируется любая жизненная ситуация, выстраивается стратегия целевого поведения  и делается личностный выбор.

Подробнее...

Тэги: Титаренко Т.М. 

ШКОЛА І ПОЛІТИКА: ОСОБЛИВОСТІ ДІАЛОГУ

Усі ми, хочемо того чи ні, перебуваємо в перманентному стані виховуваних чи вихователів: або хтось виховує нас, або когось виховуємо ми. Саме це дозволяє стверджувати, що педагогіка є переважно прикладною наукою, яка, повсякчас змінюючись, пристосовується до потреб життя. Мета освіти тісно пов’язана з метою життя суспільства. “Зрозуміти систему освіти даного суспільства означає зрозуміти устрій його життя,” — писав С.Й.Гессен.

Подробнее...

Тэги: Овдієнко Л.Н. 

ВПЛИВ ФІЛЬМІВ ЖАХІВ НА ДИТЯЧУ ПСИХІКУ: СПРОБА НЕУПЕРЕДЖЕНОГО АНАЛІЗУ

Останнім часом у засобах масової інформації і на сторінках фахових видань активно обговорюється питання про так зване екранне насильство, зокрема про вплив на психіку підростаючого покоління різноманітних бойо-виків, тріллерів та фільмів жахів. Вважається, що надмірне захоплення цими фільмами призводить до зростання й урізноманітнення відхилень у поведінці та емоційно-психічному здоров’ї дітей і підлітків, що в результаті тривалого їх перегляду діти стають знервованими, жорстокими, "нечутливими" до виховних впливів дорослих, втрачають інтерес до навчання, виявляють патологічну цікавість до різноманітних "стимуляторів настрою" тощо. Література з криміналістики містить величезну кількість фактів, які підтверджують згубний вплив телебачення на психіку і поведінку дітей та підлітків. Формулювання "після перегляду фільму по телевізору..." так часто фігурує в судових справах підлітків, що вже давно не дивує правоохоронців.

Подробнее...

Тэги: Петрунько О.В. 

ЖИТТЄВИЙ ВИБІР ЯК ШЛЯХ ДО СЕБЕ

Коли я говорю, що в у мене є вибір, що це означає? Передусім те, що я бачу варіанти свого майбутнього життєвого рішення, на мене не чиниться тиск, я вільно зважую, оцінюю, ризикую. Що я вибираю? Вибираю напрямок подальшого руху життєвим шляхом, вибираю, куди мені йти, з ким поруч бути, що робити, на що сподіватися. Вибираю нову якість свого життя, нові форми самореалізації.

Нажаль, досить часто ми вважаємо, що вибору немає, що за нас все вирішують обставини. Так це чи ні? Якщо озирнутися у власне минуле, кожен побачить там чимало так званих вимушених виборів, які сьогодні вже не здаються такими примусовими, як колись. Ступінь зовнішнього тиску на нас ми вміємо перебільшувати і свято вірити, що ми дійсно жертви обставин. Чому? Можливо, тому, що краще припустити тиск зовнішніх умов, ніж зізнатися собі, що для самостійного вибору просто не вистачило сил, мужності, терпіння.

Подробнее...

Тэги: Титаренко Т.М. 

ФОРМУВАННЯ ІНТЕРАКТИВНИХ ВМІНЬ ЯК УМОВА СТАНОВЛЕННЯ КОНСТРУКТИВНИХ ЖИТТЄВИХ СТРАТЕГІЙ МОЛОДІ

Великого значення у формуванні репертуару життєвих стратегій людини набуває здатність до взаємодії як одного з основних інтерактивних вмінь. Людина прагне бути прийнятою, визнаною, зрозумілою іншими людьми. Задля цього молоді люди, розвиваючись, мають набути конкретних навичок та якостей, які будуть забезпечувати їхнє гармонійне входження у суспільне життя.

Від раннього дитинства і до зрілості відбувається постійне нарощування здатності особистості до інтеракції з ін-шими та прилучення до колективних інтересів, з одного боку, а з іншого — здатність до взаємодії тісно пов’язана з активністю індивіда, його самостійністю, ініціативністю та готовністю до прийняття рішень.

Подробнее...

Тэги: Вольфовська Тетяна Олександрівна 

ЧОМУ МОЛОДЕ ПОДРУЖЖЯ ВІДКЛАДАЄ В ЧАСІ НАРОДЖЕННЯ ПЕРВІСТКА

В останній час у вітчизняній та зарубіжній психології все більше уваги приділяється дослідженням сім’ї. Вивчаються найрізноманітніші її характеристики та процеси, що в ній відбуваються: ступінь задоволення под-ружжя шлюбом [1], структура сімейних ролей [4], розподіл влади [5], дитячо-батьківські відносини [3], а також проблеми дітонародження.

Привертає увагу факт зростання віку молодих людей, які беруть шлюб, а також значна відстрочка появи у них дітей. На перший погляд, саме соціально-економічний стан є головним джерелом існуючої кризи сім’ї. Потреби та цінності матеріально-економічного рівня виходять сьогодні на перший план, посилилася гострота житлової проблеми. Та ми можемо спостерігати такі явища, як зниження рівня народжуваності та віддалення в часі на-родження першої дитини, у країнах із досить високим рівнем життя і більш стабільним економічним станом.

Подробнее...

Тэги: Заболотна Н.Л. 

ПСИХОЛОГІЧНА ТЕОРІЯ ОСОБИСТОСТІ

Григорій Силович Костюк (1899-1982) – видатний український психолог, доктор психологічних наук, професор, дійсний член АПН СРСР, засновник і перший директор Інституту психології України (1945-1972), що нині носить його ім’я. Широко відомий у вітчизняній та світовій психології своїми дослідженнями теоретико-методологічних основ психології, психологічних проблем мислення та розумових здібностей, обгрунтуванням принципу розвитку в психології, розробкою теорії і практики педагогічного керівництва психічним розвитком особистості, професійного становлення особистості, питань історії психологічної науки тощо.

Подробнее...

Тэги: Костюк Григорий 
Страница 3 4 5 6 7 8
Разработка - компания Мегаинфо